Zasady i metody udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach – opis i cel szkolenia

Zasady i metody udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach – opis i cel szkolenia

Pierwszą reakcją na wypadek na terenie zakładu pracy jest z reguły panika i strach. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy nikt nie zna podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Każdy boi się zareagować, aby nie zaszkodzić poszkodowanemu. Tymczasem to pierwsze chwile po wypadku mogą decydować o jego zdrowiu i życiu. Dlatego świetną propozycją w ofercie szkoleniowej są wszelkie kursy dotyczące udzielania pierwszej pomocy.

Dla kogo szkolenie?
W każdym zakładzie powinny być wyznaczone osoby obsługujące apteczki udzielania pierwszej pomocy czy organizatorzy systemu jej udzielania. To głównie do nich skierowane jest szkolenie. Jednak na pewno znajdzie się więcej pracowników zainteresowanych poznaniem zasad pomocy przedlekarskiej w razie wypadku. One również mogą wziąć udział w szkoleniu.

Jak wygląda szkolenie?
W trakcie szkolenia jego uczestnicy mają okazję zapoznać się z prawnymi podstawami udzielania pierwszej pomocy. Dowiadują się, jak powinna wyglądać prawidłowa organizacja systemu udzielania pierwszej pomocy w każdym zakładzie pracy. Poznają także właściwe wyposażenie apteczek.
Mogą przeanalizować wspólnie instruktorem podstawowe zasady postępowania w razie wypadku oraz podstawowe zagrożenia związane z udzielaniem pierwszej pomocy. W sytuacji awaryjnej nie będą, zatem bali się zadziałać. Będą wiedzieli, w jaki sposób dokonać wstępnej segregacji poszkodowanych i jak postępować w przypadku zagrożenia życia.

Podczas wypadku może nastąpić cały szereg najróżniejszych scenariuszy i na każdy trzeba być przygotowanym. Szkolenie uczy postępowania w razie:
– zatrzymania akcji serca i oddechu,
– bezdechu,
– omdlenia,
– złamania kości,
– uszkodzenia stawów,
– krwotoku,
– oparzenia termicznego i chemicznego,
– skaleczenia i stłuczenia,
– porażenia prądem,
– utknięcia ciała obcego w oku, gardle czy nosie.

Program szkolenia opiera się przede wszystkim na zdobyciu podstawowej wiedzy i szeregu praktycznych umiejętności związanych z pierwszą pomocą przedlekarską. Wypadków na terenach zakładów pracy nie brakuje. Wzięcie udziału w takim szkoleniu daje poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *