Lider Zespołu Produkcyjnego – specyfika szkolenia

Lider Zespołu Produkcyjnego – specyfika szkolenia

Właściciele dużych przedsiębiorstw produkcyjnych doskonale zdają sobie sprawę z tego, że kierowanie produkcją to bardzo skomplikowane i złożone zadanie. Obowiązków jest mnóstwo, a czasu nie przybywa. W związku z tym, coraz więcej właścicieli firm decyduje się powierzyć pewne zadania związane z procesami produkcyjnymi zaufanym pracownikom. Tak powstaje zupełnie nowe stanowisko – lidera zespołu produkcyjnego. Jest to wynik palących potrzeb, a nie sztucznie tworzony wakat. Odpowiednio dobrane szkolenie pozwoli liderowi odnaleźć się w nowej funkcji.

Dla kogo przeznaczone są warsztaty Lider Zespołu Produkcyjnego?
Na to stanowisko lidera najczęściej zostaje wyznaczony pracownik działu produkcji, który posiada co najmniej kilkuletni staż na danym stanowisku. Niezwykle istotne jest jego doświadczenie oraz szczegółowa znajomość warunków pracy na stanowiskach, które ma dozorować. Warsztaty przeznaczone są nie tylko dla samych liderów, choć to oni są jego głównymi ich adresatami. Mogą w nich wziąć udział kierownicy produkcji, brygadziści, mistrzowie, czyli wszystkie osoby od kompetencji, których zależy dobra atmosfera wśród pracowników oraz pozytywne relacje w zespole. Bez względu na poziom zarządzania można wyróżnić pewne kompetencje przywódcze, które pomagają skutecznie zarządzać ludźmi.

Specyfika warsztatów
Podczas intensywnych warsztatów dla liderów można znaleźć odpowiedź na wszelkie nurtujące pytania dotyczące zarządzania zespołem. Przede wszystkim zaś, jak można motywować pracowników i jakie motywatory stosować, aby być sprawnym liderem. Warsztaty, jak sama nazwa wskazuje to jak najmniej teorii, za to mnóstwo działań praktycznych. Uczestnicy szkolenia mogą, zatem spodziewać się ćwiczeń zespołowych, odgrywania ról, udziału w symulacjach, moderowanych dyskusji, studiów przypadków. W ramach warsztatów każdy uczestnik przygotowuje także Osobisty Plan Działania w zakresie kierowania i zarządzania zespołem. Po odbyciu szkolenia zagadnienia takie, jak efektywna komunikacja w zespole, motywacja pracowników czy rozwiązywanie problemów i konfliktów już nie będą spędzać snu z powiek.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *